Blog

A Diary For Us, A Guide For You...

  • All
  • AnalytiChef
  • Seyahat
  • Kültür - Sanat
  • Gastro Business
  • Atelier Gusto

Zor bir seneyi geride bıraktık ve aynı zamanda belki en az onun kadar zor bir yıla da girmiş bulunmaktayız. Ancak asla bolca karamsarlık içeren bir yazının başlangıç satırları değil bu okuduklarınız. Size gastronomi alanındaki dijital dönüşümden bahsedelim istiyorum. Tüm alışkanlıklarımız, yaşam şekillerimiz ve iş yapma biçimlerimiz değişiyor. Kısacası dünya değişiyor.

09/02/2021

Merhabalar, bu yazı Atelier Gusto Blog’daki ilk paylaşımım olacak. Umuyorum ki bu mecradaki birlikteliğimiz uzun süreli olur ve yazılarımız takip eden herkes için fayda sağlar. Gelelim sizi yazılarımızda nelerin beklediğine? Size belli aralıklarla glutensiz pasta ve fırıncılık serüvenimizde edindiğim deneyimleri ilgi çekici noktalarıyla aktarmayı planlıyorum.

29/09/2020

Çocukken benim için yaz ayları dedem ve ananemin yanında, Burgazada’da geçerdi. Adanın bugün hale bende yaptığı serbest çağrışım, sabahın çok erken saatlerinde başlayan, felekten bir uyku çekmemize engel olan o lanet martı sesleri ve incir ağaçlarıdır.

09/09/2020

Yaşadığımız ülke, kuruluş ülküsü gereği bir tarım ve çiftçi ülkesi olarak çok bereketli topraklara asırlar boyu ev sahipliği yapmış olsa da, son yıllarda sınırlı üretim kapasitemizden ötürü en temel besin kaynaklarını dahi ithal etme yolunu tutuyoruz.

27/08/2020

Gastronomi için düşünmeyi ve içerik üretmeyi sevdiğimizi, beraberinde de yeme-içmenin köklü hikayesine olan merakımızı fırsat buldukça vurgulamaya çalışıyoruz. Araştırdıkça görüyoruz ki, yeme-içmenin tarihi sadece yeme-içme ile sınırlı değil, tıpkı parfümcülüğün tarihinin sadece parfüm yapımı ile sınırlı olmadığı gibi. Ne demek mi istiyoruz?

06/08/2020

Türkiye neredeyse insanoğlunun yolculuğu ile yaşıt, köklü ve çok bereketli topraklara sahip bir ülke. Bu kadim coğrafya, asırlar boyu üzerinde yaşamış olan farklı medeniyetlere sahip olduğu bütün nimetleri bonkörce sunmuş. Nitekim, bugün dünyanın neresine giderseniz gidin, göçebelikten yerleşik hayata geçen insanın hikayesini okumaya kalktığınızda, tarih kitapları size bu coğrafyayı işaret edecektir.

30/07/2020

Bundan tam 1 yıl kadar önce henüz Pandemi (Covid-19) hayatlarımızda sadece TED Talks’ta yapılmış bir Bill Gates konuşmasından ibaretken, dünyanın en popüler seyahat rotaları arasında gösterilen Romantische Straße’yi deneyimleyelim, İstanbul’daki rutin hayatlarımızdan kısa bir süreliğine uzaklaşarak, yazımızdan arttırdığımız 5 günü Güney Almanya’yı keşfe ayıralım istemiştik.

22/07/2020

Atelier Gusto’yu; tasarım, iletişim ve pazarlama gibi farklı disiplinlerden beslenerek, gastronomi ekseninde düşüneceğimiz, içerikler üreteceğimiz, projeler geliştireceğimiz ve marka işbirlikleri yapacağımız bir içerik evi olarak tanımlamayı tercih ediyoruz. Elbette bu serüvende ana lokomotiflerimiz her daim, merak etmek, araştırmak ve de seyahat etmek olacak.

21/07/2020